28.09 I 10.00 – 11.30
Stary Browar, Słodownia +1
27.09.2023, godz. 10.00-11.30
Kids Design. Dziura w całym
Warsztaty dla dzieci w wielu 5-9 lat
Prowadzenie: Karolina Kapustka
miejsce: Stary Browar, Słodownia +1
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: karojan@op.pl
Komunikacja. Podczas warsztatów dla dzieci hasło to zostanie zinterpretowane na różne sposoby. Zajmiemy się oczywiście procesem twórczym oraz projektowym, będziemy wycinać, tkać, kleić i malować. Ten temat dotknie komunikacji wizualnej, ale skupimy się także na słowie, literze – jako pewnej formie graficznej – oraz potrenujemy, jak sprawnie się komunikować, poszukując wspólnych, najlepszych rozwiązań. Bo niepewność najlepiej pokonać dobrym towarzystwem i twórczym działaniem!
Dlaczego? Jak i po co? Skąd, dokąd i gdzie? Poszukiwanie niezwykłych rozwiązań i ciekawość świata to cechy bardzo potrzebne młodym projektantom! Tworząc nasze projekty będziemy szukać , sprawdzać, dociekać, aż nasze pomysły nabiorą realnego kształtu. Aby to zrobić odnajdziemy problem-sytuację, którą możemy poprawić, dokonamy analizy jak to zrobić, jak wybrać w formę, zajmiemy się wykonaniem prototypów oraz prezentacją swoich projektów. Ważnym elementem będzie także komunikacja oraz poszukiwanie najlepszego rozwiązania. To idealne warsztaty dla miłośników konstruowania, budowania, sklejania, wycinania. Będziemy działać z materiałami recyklingowymi, naturalnymi i takimi, które można znaleźć pod ręką w domu. Postawimy na proces twórczy, który czasem ma większe znaczenie, niż efekt. Prosimy o przybycie dzieci w strojach umożliwiających swobodną twórczość, także na podłodze.
Na warsztatach można się pobrudzić. Prosimy o przybycie dzieci w strojach umożliwiających swobodną twórczość, także na podłodze.
Karolina Kapustka (1990). Tkaczka, projektantka warsztatów twórczych, miłośniczka koloru niebieskiego i wykorzystywania ponownie wszystkiego, co się da. Zapatrzona w niebo. Formalnie – absolwentka Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2014) oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2017). Poza tworzeniem tkackich Cudów na patykach zajmuje się uczeniem dorosłych tkactwa, makramy, prowadzeniem warsztatów twórczego myślenia dla dzieci, czasem zdarza jej się popełnić też jakiś przedmiot sztuki piśmienniczej. Autorka artystycznego przewodnika po Poznaniu „Miastotwór”. Współtworzy Stowarzyszenie Paradoks, które realizuje projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne. Więcej na: cudanapatykach.pl oraz facebook.com/stowarzyszenieparadoks i facebook.com/cudanapatykach.